REKLAM REKLAM

Batan Drone Üreticisi Kayıplarda

Batan Drone Üreticisi Kayıplarda

Lily Robotics adlı drone üreticileri yakın zaman önce kamuoyuna iflas ettiğini açıklamaştı. Sonrada müşterilerine paralarını iade edeceklerine dair açıklama yapmış söz verilmişti fakat aradan geçen zamandan sonra iadenin ne zaman yapılacağı hala belli olmadı bu durum müşterileri düşündürüyor.

Lily Robotics adlı şirketce yapılan ve üzerindeki kamera sayesinde kullanıcısını da otomatik şekilde takip eden Lily Drone, ilk tanıtıma girdiği zaman büyük bir ilgiyle karşılamıştı şirket 2016 Ocak’da kısa bir zamanda 34 milyon $’lık gelir ettiren ön sipariş bile almıştı. Gelişim gösteren cihazları gayet başarılı olmasına karşın Lily Robotics, 1 yıl sonra 12 Ocak 2017’de drone’un üretilmeyeceğini ve iflasların gerçekleştiğini kamuoyuna duyurmuştu.

Bunla beraber sadece 60 gün içinde Lily Drone‘a ödeme yapmış kişilerin paralarının iade edileceğini duyuran şirket, 60 günün bitmesine rağmen bir değişiklik göstermedi ve iade formlarında “60” gün ifadesine formdan çıkardı.

İade formların değiştirilmesinin asıl sebebinin de şirketin Prime Clerk isimli bir ajansla anlaşmasıymış. İflas sürecindeki paraların iadeleriyle uğraşacak olan firma, ödemelerin düzenli olması amacıyla böyle bir değişikliğe gidildiğini söyledi.

Geçmiş zamanlarda yapılan duyurulardan bir taneside Lily Robotics’in fikri mülkiyet haklarını Yaza doğru açık artırmayla satışa sunacağı bilgisi. Bu da yaza birçok müşterinin parasını geri alabileceği anlamına gelmekte. Ne diyelim bekleyip göreceğiz.

 

 

200 defa okundu , kategorisinde, 24 Mar 2017 - 09:22 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz