REKLAM REKLAM

Dünyanın İlk İnternete Bağlanan Bildirim Özellikli Klavyesi: Das Keyboard 5Q

Dünyanın İlk İnternete Bağlanan Bildirim Özellikli Klavyesi: Das Keyboard 5Q

Dünyaca ünlü mekanik klavye üreticilerinden Das Keyboard, klavye üretiminde çığır açmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar gördüğünüz tüm fonksiyonel klavyeleri unutturacak yepyeni bir teknoloji ile gelen 5Q klavyelerin CES 2017’da tanıtılması bekleniyor.

 

Çoğu bilgisayar kullanıcısının en önemli ek donanımı olan klavyeler hayatımız üzerinde önemli bir rola sahip oluyorlar. İş hayatı ve eğitim süreçlerinde elimizin altından bırakmadığımız, bilgisayar ile iletişimimizin ana etkeni olan bu klavyelerin özellikleri ve çeşitleri kullanıcının tercihlerine göre önem kazanıyor. Son dönemde piyasada daha fazla gördüğümüz multimedya klavyeler ise getirdiği önemli ek özellikler ile hayatımızı kolaylaştırıyor.

 

Dünyaca ünlü Das Keyboard firması şimdiye kadar kullanmış olduğumuz klavyeleri unutturacak yepyeni bir klavye tasarladı. Das Keyboard 5Q isimli bu akıllı mekanik klavye dünyanın ilk bulut bağlantılı klavyesi olma özelliğini taşıyor. Tuşları üzerindeki ışıklar sayesinde size bildirim sunan 5Q klavye, adından oldukça söz ettirecek gibi duruyor.

 

Das Keyboard 5Q Özellikleri

Dünyanın ilk internete bağlanan klavyesi olarak üretilen 5Q, 1.5mm aktivasyon noktalı, Gama Zulu RGB anahtarlı ve yüz milyon tuşlamaya dayanıklı şekilde üretildi. Bir gösterge paneli olma özelliği taşıyan 5Q klavyeler, bulut teknolojisi ile internete bağlanarak tuşlar üzerindeki yanıp sönen ışıkları ile kullanıcısına bildirim gönderiyor. Atamalarını kendiniz yapacağınız tuşların çeşitli renk seçenekleri ile gelen bir postayı, hatırlatmayı, hatta takımınızın attığı golü anında size haber verebiliyor.

 

2759 defa okundu kategorisinde, 02 Oca 2017 - 17:10 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz