REKLAM REKLAM

Facebook Netflix’e İlham Oldu!

Facebook Netflix’e İlham Oldu!

Türkiye pazarına geçen sene giriş yapan Netflix, platforma Facebook ile özdeşleşen bir özelliği kendi içerisine kattı.

Önemli sosyal medya ağlarından biri olan Facebook diğer sosyal ağlara ilham olmaya devam etmekte. Getirdiği her yeni özellik sonrası diper ağlarda da benzer değişikliklerle karşılaşılıyor. Facebook’ta başından beri olan beğen-beğenmeme özelliği şimdi de bir diğer alana ilham oldu. Netflix’te izleyicilerin beğenip beğenmemesini öğrenmek adına bu özelliği kendine entegre etti.

İnternet üzerinden ziyaretçilerine hizmet vermekte olan Netflix, kullanıcı alışkanlıklarını yakından ilgilendiren yepyeni bir ilke adım attı.Platform içerisinde ki dizi ve filmlere kullanıcılar 5 yıldız şeklinde derecelendirilen tablodan oy veriyor. Bu sayede Facebook sayesinde yaşamımızda yer eden ‘beğen’ ve ‘beğenmeme’ tuşu ile not verilme imkanı sağlanacak.

Netflix geçtiğimiz haftalarda basına sızan bu özelliğin platforma entegre edildiğini yaptığı remi açıklama ile bildirdi. Peki Netflix’teki gizli kodlar ile ana ekranda gösterilmeyen film ve dizilerin hepsine ulaşabileceğinizi biliyor muysunuz?

İşte bu kodlar ile film ve dizi arşivine ulaşmak için yapmanız gerekenler…Netflix’de gizli kategorilere ulaşmak için tarayıcınızın adres çubuğuna ‘http://www.netflix.com/browse/genre/INSERTNUMBER’ yazmanız yeterli olacaktır.

104 defa okundu kategorisinde, 10 Nis 2017 - 12:09 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz