REKLAM REKLAM

İlaçlarını Almayı Unutanları Sevindirecek İcat , Pillsy Akıllı İlaç Kapağı Satışa Sunuldu

İlaçlarını Almayı Unutanları Sevindirecek İcat , Pillsy Akıllı İlaç Kapağı Satışa Sunuldu

Her gün düzenli şekilde ilaç almanız mı gerekiyor? İlaçlarınızı saatinde almayı unutuyor musunuz?  Öyleyse bu icat sizi oldukça mutlu edebilir.

Hastalıklarla savaşmak için her gün dünya üzerindeki milyonlarca kişi çeşitli ilaçlar kullanmak zorundalar. Ancak günlük hayatın karmaşası içerisinde bazen düzenli almamız gereken ilaçları almayı unutabiliyoruz. Hatta bazen ilacı aldığımızı unutarak tekrar alabiliyor ve fazla doz almamız sağlığımız için tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor. Bu sorunlara çözüm için üretilen teknoloji ile ilaç kutusu kapağı bütün bu derde çare olacak. Peki nasıl?

Pillsy adı verilen cihaz yuvarlak kenarlı standart birçok ilaç kutusuna takılabilen bir kapak şeklinde tasarlanmış. Tek başına bir işlevi olmayan bu kapak iOS ile Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilen bir uygulama sayesinde çalışır hale geliyor. Bluetooth ile cihaz akıllı telefonunuza bağlanıyor ve tanıtılıyor ardından uygulamada yer alan listeden kullandığınız ilacı seçiyor ve günlük doz ayarınızı sisteme kaydediyorsunuz. İlaçlarınızı günde kaç kere kaç doz alacağınızı belirttikten sonra tüm işi Pillsy’ye bırakabilirsiniz.

Pillsy ilacınızı almanız gereken zaman geldiğinden hem uygulamadan gönderilen mesaj ile hem de  akıllı kapaktan gelen ışık ve sinyal sesi ile sizi ilacınızı almanız konusunda uyarıyor. Gün içerisinde almanız gereken ilaçlarınızı aldığınız zaman ise kapağı açmaya kalktığınızda da Pillsy sizi fazla doz aldığınız konusunda uyarıyor. Pillsy uygulaması ile hangi ilacınızı kaç tane ve hangi günlerde aldığınızı da takip edebiliyorsunuz çünkü uygulama hepsini sizin için kaydediyor.

Farklı ilaçlar için birden fazla Pillsy kullanmak isteyenler için ie farklı renklerde akıllı kapaklar üretilmiş ve bu kapakların şarji yaklaşık 1 yıl boyunca bitmiyor. Ürünü geliştiren şirket online satış sitesi Amozon ile bağlantı kurmuş ve Amazon’un dijital asistan uygulaması Alexa’dan sesli uyarı yapılması için de çalışmaları sürdürüyorlar. Pillsy isimli akıllı ilaç şişesi kapaklarını ve yedek ilaç kutularını cihazın resmi web sitesi olan Pillsy.com ya da online satış sitesi Amazon.com’dan satın alabilirsiniz. Pillsy 39 dolarlık fiyat etiketiyle alıcılarını bekliyor.

120 defa okundu kategorisinde, 06 May 2017 - 16:29 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz