REKLAM REKLAM

Instagram’daki Tartışma Yaratan O Özelliği 1 Yılda Tam 200 Milyon Kişi Kullandı

Instagram’daki Tartışma Yaratan O Özelliği 1 Yılda Tam 200 Milyon Kişi Kullandı

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram  bir süredir rakibi Snapchat’in özelliklerini kopya etmesiyle gündemdeydi. Instagram bu kez yeni özelliği ile  sektördeki en büyüki rakibinden bir adım öne geçti. 2012 yılında Facebook bünyesine katılan Instagram Snapchat özelliklerini kendi uygulamasına entegre etmesiyle eleştirilmiş olsa da ‘hikayeler’ özelliğinin platforma eklenmesinden 1 yıl sonra yaptığı açıklamayla büyük ses getirdi. Tam 200 milyon kullanıcının Instagram uygulamasındaki hikayeler özelliğini kullandığını açıklayan şirket deyim yerindeyse rakibini kendi silahı ile vurmuş oldu. Instagram’ın bu özellikleri kopya etmesini fikir hırsızlığı olarak görenler de var ancak rakibinden ilham alarak platformuna eklediği bu özellik platform için oldukça olumlu sonuçlanmış görünüyor.

Facebook, Snapchat uygulamasını da bünyesine katmak isteyerek 3 milyar dolarlık bir teklif yapmıştı. Bu teklifi reddedilen Facebook’un çözüm olarak Snapchat özelliklerini Instagram entegre ettiğini hatırlatmakta fayda var.

Instagram Hikayeler’in özelliklerine değinmek gerekirse uygulamadaki bu özellik Snapchat uygulamasındaki gibi 24 saatlik süre sonunda otomatik olarak siliniyor. Bu özellik ile kullanıcılar bir veya birden fazla kişiyle hikayelerini paylaşabiliyor. Özetle bu özelliğin uygulamaya eklenmesi kullanıcıların geçici paylaşımlar yapılabilmesine olanak tanıyor.

Video ve fotoğraf paylaşım uygulamaları arasında zirvede olan Instagram’ın bu yeni özelliği uygulamanın kullanıldığı tüm telefonlarda kullanılabilir durumda.

104 defa okundu kategorisinde, 21 Nis 2017 - 16:38 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz