REKLAM REKLAM

iPhone 8’in Çıkış Tarihi Değişebilir

iPhone 8’in Çıkış Tarihi Değişebilir

Teknoloji devi Apple’ın akıllı telefon dünyasındaki amiral gemisi olarak gösterilen iPhone serisinin yeni modelinin piyasaya çıkışı yıllardır düzenli bir takvimle sürüyordu. Her yıl Eylül ayının ilk haftalarında yeni modelini tanıtan şirket eylül ayı bitmeden de yeni modelinin satışını başlatıyordu. Bu yıl Apple’ın beklenen tarihlerde iPhone 8’i tanıtıp tanıtmayacağı konusunda çeşitli iddialar söz konusu.

Öngörülerinde genellikle yanılmamasıyla bilinen Ming-Chi Kuo isimli KGI Securities analisti iPhone’un yeni modelinin ekim veya kasım ayına kadar sarkabileceği görüşünde. Uzun zamandır beklenen OLED ekranlı iPhone 8’in yenilenen ekranının yanı sıra derinlik algısına sahip ön kamera gibi donanımsal geliştirmeleri de mevcut ancak bu değişiklikler modelin çıkış tarihinin gecikmesine sebep olacak gibi gözüküyor. Teknoloji devinin üretim sürecindeki geliştirmeler sırasında bazı kesintilerle karşılaşabileceği de ifade ediliyor.

Apple ürünleriyle ilgili tahminleri genelde doğru çıkan Kuo’nun iddiası iPhone bekleyenleri üzecebilir. Markanın bu yıl içerisinde 3 yeni iPhone modelini piyasaya süreceği konuşulsa da OLED ekranlı model ilgililerde daha çok merak uyandırıyor. Çıkacak diğer iki modelin iPhone 7 modellerinin üzerindeki ufak değişikliklerle sunulması beklenirken daha çok dikkat çekeceği tahmin edilen iPhone 8 satışları düşünüldüğünde bu iki modelin satışları Apple’ı pek memnun etmeyebilir.

99 defa okundu kategorisinde, 28 Nis 2017 - 15:10 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz