REKLAM REKLAM

İşte Dünyanın En Hızlı Kamerası

İşte Dünyanın En Hızlı Kamerası

İsveçli üst düzey bir araştırma ekibi yakın zamanın fizik, kimya, tıp ve biyoloji bilim alanlarında devrim etkisi yaratması planlanan kamerayı insanların beğenisine sundu.

İsveç’te yepyeni bir kamera geliştirildi. Gezegenimizde bulunan herhangi bir fotoğraf makinesinden oldukça hızlı olması onun en önemli özelliği. İsveç’te bulunan Lund Üniversitesi‘nce gerçekleşen araştırmalar sonucunda akıl sır ermeyecek derecede ve saniyede beş trilyon kare fotoğraf çekebilme kabiliyetinde bir kamera sistemi gelişimi gerçekleşti. Araştırmacıların geliştirdiği bu kamera geleneksel kameraların saniyede yaklaşık 100.000 karelik çekim yapabildiğini dile getiriyor.

Yüksek hızlı olmasıyla ünlenen yeni kamera ile kimya, biyoloji, tıp ve fizik gibi bilim alanlarında ise yeni bulgular keşfetmeyi başarabilecek olana araştırmacılar, bunun gibi bilimsel işlemlerin daha önceki teknolojilerle üretilmiş olan kameralar ile yakalanması oldukça zor duruyor. Fakat yeni teknolojinin üretimi olan bu fotoğraf makinesi ile her şeyi elde etmek mümkün gibi gözüküyor.

Dünyaca ünlü fizikçi ve kamera projesinin eş başkanı Elias Kristensson kamera ile ilgili olarak, “Patlamalar, plazma yanmaları, hayvanlardaki beyin aktivitesi ve kimyasal reaksiyonları derinlemesine keşfetmeye başladık bile” diyerek düşüncesini belirtti.

121 defa okundu kategorisinde, 03 May 2017 - 15:54 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz