REKLAM REKLAM

Line Temmuz’dan İtibaren Blackberry Desteğini Geri Çekiyor!

Line Temmuz’dan İtibaren Blackberry Desteğini Geri Çekiyor!

Popüler çoklu platform mesajlaşma uygulaması Line, BlackBerry belirtti.Line, yaptığı açıklama ile BlackBerry cihazlarından ve bazı platformlardan desteğini keseceğini açıkladı.

Kullanıcılar tarafında tercih edilen çoklu platform mesajlaşma uygulaması Line, verdiği  açıklamada BlackBerry cihazlarından ve bazı platformlardan desteğini sona erdireceğini aktardı. Uygulamanın dünya genelinde 220 milyondan fazla kullanıcısı bulunmakta, bu platfomları kullananları ilgilendirecek açıklamalardam bulundular.Line, BlackBerry desteğini Temmuz’da kesme kararı almış durumda.

Line, BlackBerry, Firefox OS ve Nokia Asha desteğini 3 Temmuz 2017’de keseceğini açıkladı. Uygulama, ayrıca Windows 8’in mağazasından kaldırılmış olacak. Verilen açıklamada söz konusu olan platformlarda 27 Nisan’dan itibaren yeni hesap oluşturulamayacağı da bildirildi.

Açıklamada, bu platformlarda Line uygulamasını kullanmayı sürdüren kullanıcıların sohbetlerini kesmek istemiyorlarsa 3 Temmuz 2017’den önce, iOS ve Android gibi desteklenen başka bir platforma geçmeleri tavsiye edildi.

Line’nin BlackBerry, Firefox OS ve Nokia Asha desteğini kesme kararının mantıklı olduğu da ifade ediliyor. Çünkü bu platformların sahipleri bile mobil pazarda tutunamadıkları için desteklerine son vermişlerdi. Bu ayrılığın zararı kimseye dokunmayacak gibi düşünülüyor.

Firefox OS ve Nokia Asha’dan ümit kesilmiş olsa da hâlâ şansını deneyen BlackBerry, belki de istediği çıkışta bulunabilir. Fakat yine de Line uygulamasını, belirtilen cihaz ve platformlarda kullanıyorsanız, destek kesilmeden önleminizi almanızda fayda var.

97 defa okundu kategorisinde, 17 Nis 2017 - 11:13 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz