REKLAM REKLAM

Muz Değil Telefon

Muz Değil Telefon

İnsanoğlu yaratıcılık denildiği zaman sınırları oldukça zorlayabiliyor. Bu sınırları oldukça garip şekilde zorlayan insanoğlu bu seferde telefona bambaşka bir boyut getirdi.

 

Ne tür bir amaçla üretildiğini henüz bilmediğimiz telefon muz şeklinde ki tasarımı ile hem şaşırtıyor hem de işteh açıyor.

 

Gördüğünüz tasarım karşısında yanılıyor muyum acaba diye düşünmekte haklısınız fakat yanılmıyorsunuz. İşte karşınızda “muz” tasarım şekli ile garip bir telefon bulunuyor. Hatta cihaz muza o kadar çok benziyor ki yalnızca ön cepheye değil arka cepheye de göz gezdirirseniz, bir ısırık almak istememeniz içten değil.

 

Muz tasarımındaki telefon, akıllı telefonunuz ile Bluetooth aracılığıyla işletişim kurarak sesin ahizeye aktarılmasını sağlıyor. Buradan anlaşılan o ki kendi akıllı telefonunuzu bir kenara fırlatmadan önce bir uyarıda bulunmak isteriz. Muz tasarımlı telefon, Amerika Birleşik Devletleri‘nde 40 dolardan satışa sunulması planlanan telefon 10 saat süren batarya ömrünü kullanıcılarına vaat ediyor. Telefonun ıPhone’un dijital asistanı Siri gibi akıllı asistanları da desteklediği bilgisi veriliyor.

 

Bu tasarımın mucitleri, Indiegogo kampanyası kapsamında şuana kadar  9000 dolar gibi bir rakamın sahibi oldular. İştah açıcı cihazın perakende satışının gerçekleştirilebilmesi içinyaklaşık olarak 30.000 dolar gibi bir rakama ihtiyaç duyuluyor. Kampanyanın sonlanacağı tarihe ise yalnızca bir ay kaldı. Bu demek oluyor ki telefonu elde etmek isteyen kullanıcıların bir an önce harekete geçmeleri gerekiyor.

106 defa okundu kategorisinde, 04 May 2017 - 16:02 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz