REKLAM REKLAM

Oyun Yüzünden Ailesini Kaybetti

Oyun Yüzünden Ailesini Kaybetti

Oyunları kimi zaman gereğinden fazla oynayanlar ailevi ve sosyal yaşantısında sorunlarla karşılaşıyorlar.Kimi zaman ise arkadaşlarından olup asosyal diye tanımlanan kimseyle konuşmama, gerçek yaşantıdan uzaklaşma sosyal ortamlarda bulunamayan insanlar bulunuyor.

Bunun bir örneğinde Japonya’dan gözler önüne serildi. Kotaku aracılığıyla gözler önüne sürülen haberde bir adam, eşi ve kızının Dragon Quest yüzünden dağılan ailesini hikayesiyle karşılaşıyoruz.

Kaccho adlı adam, bir TV kanalının sokakta rastgele bir insanın evine konuk olduğu bir TV programı sayesinde muhabirleri evine götürüyordu.

Kameraman içeri girdiğinde Kaccho’nun ev kapsında ayriyeten fazla bir kilit ile karşılaştı.Neden fazla kilit kullandığını soran muhabir,önceden bir hırsız tarafından soyulduğunu Kaccho’nun Metalik Slime PS4’nün, dragon Quest kaplı 3DS’ini ve bir Dragon Quest konseri için aldığı iki biletini çaldığını söyledi.

Kaccho’nun dariresi Dragon Quest’e ait bir sürü ürün ile doluydu. Dragon Quest’e ait bir sürü figür bulunan,özel basım dergileri dahil olmak oldukça fazla figür bulunmaktaydı. Ayrıca 14 yaşında bir kızı bulunan Kaccho, Dragon Quest X’i de kızı ile oynadığını söyledi.Oyunlara da zamanın fazlasını harcadığının kızı ve karısıyla yeterince ilgilenmediği yüzünden karısından boşanmıştı.

Boşandıktan sonra hala Dragon Quest X oynamaya devam eden Kaccho, kızının velayetini almak için mahkemeye başvursa da mahkeme bu karası olumsuz buldu. Mahkeme velihatı annesine verdi. Kaccho şuan hala Dragon Quest eşyaları ile dolu evinde kendi başına Dragon Quest X oynamaya devam ediyor.Evine gelen kameraman ‘’kızın hala Dragon Quest X oynuyor mu’’ diye ekledi. Kaccho ise ‘’bilemem,oynuyor olabilir. Belki oyunda karşılaşırız’’dedi.

98 defa okundu kategorisinde, 24 Nis 2017 - 11:38 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz