REKLAM REKLAM

Şampiyonluk Ligi’nde Heyecan Devam Ediyor

Şampiyonluk Ligi’nde Heyecan Devam Ediyor

e-Spor arenasının önemli oyunlarının başında gelen League of Legends’ın ülkemizdeki e-Spor ligi olan Şampiyonluk Ligi’nde Kış Mevsimi normal ligi geçtiğimiz günlerde sona ermişti.

Kış Mevsiminin normal liginin sona ermesi ile, ligde 6 takım play-off’lara çıkmıştı. Sona kalan 2 takımından en sonuncusu olarak lige veda eden takım, Galatasaray E-Spor takımı olurken, lige veda edip bir alt lige düşecek diğer takımların belirlenmesi de yakın zamanda oynanacak maçlar ile belli olacak.

Bu yıl lige katılması ile büyük bir ilgi oluşturan Galatasaray E-Spor takımı, resmi bir takım olması nedeniyle, bir çok Galatasaray taraftarını heyecalandırmıştı. Ancak beklenen sonuçların neredeyse hiçbirine ulaşamayıp, ligi sonuncu bitirmesiyle Galatasaray E-Spor takımı, bir alt lig olan Yükselme Ligi’ne kesin bir şekilde düşmüştü.

Ligi sondan ikinci yani 7. olarak bitiren takım ise, daha geçen sene şampiyonluk kupasını kaldıran Dark Passage olmuştu. Şampiyonluk Ligi’nin önemli takımlarından biri olan, hatta bu ligin en çok şampiyon olmuş takımı olarak karşımıza çıkan Dark Passage, ligte kalmak adına, ilerleyen günlerde TT ile bir maç yapacak. Dark Passage’ın yanında, bir takım daha düşmemek için maç oynayacaktı. Bu takım ise, Play-Off’larda elenen HWA yada, Galakticos takımı olacaktı. Aralarında oynanan maçın ardından 3-2 gibi bir skor ile kazanan takım Galakticos olunca, ligten düşmemek adına, Çilekler ile oynayacak olan takım ise HWA Gaming oldu. Bakalım ilerleyen günlerde hangi takım düşecek, hangi takım ligde kalacak?

112 defa okundu kategorisinde, 06 Nis 2017 - 11:02 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz