REKLAM REKLAM

Samsung’dan iPhone 8 Ekranına Onay Geldi mi?

Samsung’dan iPhone 8 Ekranına Onay Geldi mi?

Kavisli OLED ekran bilindiği gibi Samsung tarafından kullanılıyordu. Yeni çıkacak olan ıPhone 8 de bu ekranı kullanmak istedi ve Samsung’un onayı beklendi.

Samsung’un açıklamış olduğu ilk çeyrek mali sonuçlarına göre, merak edilen bir takım konular içinde ipuçları ortaya çıktı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, mobil cihazlar için OLED panel üretiminin bu yıl dramatik bir şekilde artacak olduğu söylendi ve iPhone 8 ile ilgili fazla miktarda söylentiyi onaylar gibi duruyor.

Uzun süredir iPhone 8’in olacağı yönünde ve Galaxy S8’e benzeyen kavisli bir OLED ekranla beğenilere sunulacağı düşünülüyordu. Bunun yanı sıra birkaç kaynak tarafınca Samsung’un Apple tarafından kullanacak olduğu OLED ekranı kullanacağı söylentilerinin yaşanması da dolaşıyordu.

Samsung’un yaptığı açıklamada dile getirdiği “OLED için, ikinci yarıda esnek panellerin arzında bir artış olması nedeniyle gelirin [yıllık bazda büyümesi] bekleniyor” cümlesi ise iPhone 8 telefonun kavisli OLED ekrana sahip olacağının doğrulandığı söylentilerinin de doğmasına neden oldu.

123 defa okundu kategorisinde, 02 May 2017 - 10:33 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz