REKLAM REKLAM

Spotify’dan Kısıtlama Geliyor

Spotify’dan Kısıtlama Geliyor

Premium hesabı olmayan(ücretsiz para ödemeden) kullanıcılara da uygulamalarında mevcut olan bütün müziklerin hepsini dinleme şansı sağlayan Spotify, bazı albümleri artık yalnızca premium hesaplara açıcak.

Dünyanın en önde gelen müzik hizmetlerinden biri olan Spotify uygulaması , kısa süre sonra uygulamayı bedelsiz kullanan kullanıcılar adına bazı kısıtlamalar getirebileceği konuşuluyor. Güncel olarak 50 milyonun üzerinde premium hesap kullanıcısı ve ayda en az 1 defa uygulamayı kullanan 50 milyon bedelsiz hesaba sahip kullanıcının olduğu uygulama, bedel ödemeden kullanan kullanıcıların da uygulamadaki bütün müzikleri dinlemesine olanak sağlayıp rakibi olan Apple Music’den bu konuda ayrılıyordu fakat yeni  iddialara göre Spotify bazı albümleri an itibariyle sadece premium hesap sahiplerine sunacağı konuşuluyor.

Financial Times’ın iddialarına göre birkaç ay sonunda halka arz işlemi planlayan şirket arz öncesinde de elini kuvvetlerdendirme peşinde. Bundan dolayı bedelsiz kullanıcıların dinleyebileceği müziklere kısıtlama getirip onları bir nevi premium hesaba teşvik etme peşinde. Firmanın daha şimdiden bile bir kaç plak şirketiyle anlaştığı iddia ediliyor.Bilindiği üzere Apple Music’in 20 milyon abonesi var. Ve Spotify onu oldukça ekarte etmiş durumda. Bu durumun kullanıcıları nasıl etkileyeceği merak konusu.

273 defa okundu , , kategorisinde, 22 Mar 2017 - 23:28 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz