REKLAM REKLAM

Twitter’dan İnterneti Yavaş Olanlara Sevinçli Haber Geldi!

Twitter’dan İnterneti Yavaş Olanlara Sevinçli Haber Geldi!

Twitter, internet bağlantısını hızlı kullanamayan kullanıcılarına yönelik yeni bir platform geliştirdi. Geliştirilen yeni platformu Twitter Lite’ı kullanıcılarıyla buluşturdu.

Veri kullanımını en aza indiren, yavaş bağlantılarda hızlı yükleme yapabilen, güvenilir olmayan mobil bağlantılarda hızla düzelebilen ve cep telefonunuzda sadece 1 MB’lık yer kaplayan Twitter Lite, hız olarak da ayarlama yapılarak uygulamanın %30’e varan oranda daha hızlı yüklenmesini ve Twitter’da daha hızlı navigasyon yapılmasına yardımcı oluyor.

Twitter Lite içerisinde sizin timeline’ınız, tweetler, direkt mesajlar, profiller, trendler, bildirimler, resim/video yükleme dahil Twitter’daki tüm ana özellikleri bünyesinde barındırıyor. Twitter Lite, Twitter’ı  milyonlarca kişi için daha erişilebilir hale getiriyor.

Bunlara ek olarak kullanılan mobil veri miktarını daha da azaltan bir “veri tasarruf modu” da ortaya çıkarılmış durumda. Bu moddayken, tam yükleme gerçekleştirmeden önce fotoğraf ve videoları önizleme şeklinde görebileceksiniz.

Hal böyle olunca veri kullanımını %70 daha da azaltarak Twitter’ın mobil verinin daha fiyatlı olduğu alanlarda kullanılması imkanı sağlanmış durumda.

100 defa okundu kategorisinde, 10 Nis 2017 - 11:42 tarihinde yayınlandı
Yorum Yaz